Levikomi teleteenuse paketiuuendus toob vaatajateni rekordarvu kanaleid

Levikomi teleteenuse paketiuuendus toob vaatajateni rekordarvu kanaleid

Eesti telekomiettevõte Levikom uuendas teleteenuse pakette ja pakub edaspidi põhipaketis Eesti kõige laiemat kanalivalikut. Sama kuutasu eest saavad põhipaketi kliendid edaspidi vaadata üle 33 kanali ning sealjuures ei mõjuta teleteenuse kvaliteeti interneti tarbimine. 

Levikom teleteenus töötab üle-Eestilise juhtmeta lairibavõrgu baasil, mis on samaväärne kaabliga fiiberühendusele ning sobiv lahendus maa- ja haja-asustusega linnapiirkondades, kuhu kaabliga ühendus ei ulatu. Levikomi erakliendiüksuse direktori Tanel Pauti sõnul suudab Levikom praegu ainsana garanteerida kvaliteetse telepildi igal ajal asukohtades, kuhu kaabliga telepilt ei ulatu – nii äärelinnas asuvas eramus, ridamajas kui ka maakodudes. “Näiteks 4G tehnoloogial põhinevate lahenduste puhul tähendab teleri vaatamine õhtusel tipptunnil pahatihti seda, et samal ajal ei saa kasutada kiiret internetiühendust. Levikomi võrgutehnoloogia tagab selle, et telesignaal ei halvenda kodust internetiühendust,” selgitas Paut.

“Eestis on veel palju piirkondi, kuhu kaabliga teleühendus ei ulatu või kus oleks kaabelühenduse loomine kulukas ja aeganõudev. Sellistes asukohtades on Levikomi lahendus praegu kõige konkurentsivõimelisem nii kvaliteedi kui hinna osas,“ lisas Paut. Levikom suudab kvaliteetset teleteenust pakkuda suures osas Eestist.

Levikomi püsiühendus sisaldab lisaks televisioonile koos järelvaatamise, stop-TV jmt võimalustega ülikiiret interneti püsiühendust, kodutelefoni, videovalvet, pilveteenuseid ja asjade internetti. Levikom pakub eri pakettides kokku üle 100 kanali, kuid ettevõte otsustas põhipaketi klientidele pakkuda edaspidi suuremat valikut lisades kanalivalikusse ka Discovery, kaks Eurospordi kanalit ning eesti- ja venekeelseid laste-, filmide- ja kogupere kanaleid.

Levikomi TV-teenus on saadaval koos unikaalse kaablivaba VirtuaalFiiber interneti püsiühendusega. Paudi sõnul on Eestis ainukesena Levikomil pakutav internet ja teleteenus üksteisest sõltumatud ja lubab kodudes üheaegselt vaadata HD-kvaliteedis televiisorit kasvõi kuuest telerist ning nautida ka ülikiiret interneti püsiühendust.

 

Levikom on Eesti sidevaldkonna rajajate poolt loodud IKT ettevõtte, mille kompetents ulatub aastasse 1992. Levikomi peamised tegevussuunad on IoT, IT, sideteenused ja videovalve. Levikom on Eesti suurim juhtmeta lairibavõrgu operaator, mille unikaalne VirtuaalFiiber võrk võimaldab viia ülikiire interneti ja järelvaatamisega televisiooni läbi õhu ka sinna, kuhu kaabelvõrgud ei ulatu.

 

Lisainfo: 

Tanel Paut, Levikomi erakliendiüksuse direktor

E-post tanel.paut@levikom.ee

Levikom osaleb maailma populaarseimal veebikursusel „Elements of AI“

Levikom võttis vastu Tallinna Tehnikaülikooli väljakutse osaleda organisatsioonina AI ehk tehisintellekti veebikursusel. 

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) tõi Eestisse tasuta veebikursuse „Elements of AI“, mille eesmärk on kasvatada ühiskonna teadlikkust tehisintellekti teemadel. Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on osalejaid juba rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Eestikeelse kursuse eesmärk on levitada tehisintellekti alaseid teadmisi ja oskuseid võimalikult suurele osale ühiskonnast erinevatest valdkondadest, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest. Kursusel osalema on oodatud kõik hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast. Eelnevad teadmised programmeerimisest või tehnoloogiast pole vajalikud.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressilt www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning asuda ülesandeid lahendama. Kursuse läbimiseks ajapiirangut ei ole, ning lõpetajad saavad ka sertifikaadi ning 2 EAPd.

„Elements of AI“ kursuse on loonud professorid, andmeteadlased ja disainerid ning seda peetakse maailmas üheks kõige kõrgema kvaliteediga veebikursuseks, võttes arvesse ka tippülikoolides (nt MIT, Stanford ja Harvard) pakutud kursuseid.

Kursuse partneriks on Eestis ligi 30 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle hulka kuuluvad Eesti Energia, Omniva, Tehnopol, Coop, Nordecon, Fujitsu, Silberauto, Restate Property Advisors, Datel, SEB, Estonian World, Estravel, Ericsson, Apollo, Haigekassa, Playtech, Tallink, Geenius, North Star AI, ITL, Rimi, Mainor Ülemiste, Apollo, E-riigi Akadeemia, Kredex ja Kohtla-Järve Gümnaasium. Samuti kaasab Tehnikaülikool Eesti avaliku sektori organisatsioone ja gümnaasiume, et teadmised AI-st jõuaksid varakult ka noorteni.

 

Tutvu kursusega: www.elementsofai.ee

Levikom toetas Station Narva festivali läbiviimist

19.-21. septembril toimus Narvas järjekordne muusika- ja linnakultuuri festival Station Narva. Põhiline osa festivalist toimus kultuuri- ja ettevõtluskeskuses Linda 2, mis avati festivali raames esmakordselt täies mahus publikule. Rohkem infot leiate ürituse kodulehelt.

Levikom abistas Station Narva festivali korraldajaid juba teist aastat järjest – sellel korral loodi festivali ettevõtluspäeva konverentsile interneti ja WiFi teenused. “Levikomil oli suur rõõm osaleda selles projektis: keerulised tingimused ja viimase hetke tellimus seadsid ette mitmeid piiranguid tehnoloogiate valikuks ja tööde sooritamiseks aga meie agiilsele tiimile tegelikult see väga sobis, sest 48 tunniga olid seadmed komplekteeritud ning teenused aktiveeritud” kirjeldas Levikomi teenuste juht Kuno Peek projektis osalemist Levikomi poolt vaadatuna.

“Ajutised/lühiajalised lahendused on Levikomi ärikliendi üksuse üks põhitegevusi – pikaajaliste IT, side ja turvalahenduste kogemuste abil saame tarnida kiireid ning paindlikke lahendusi nii suurtele kui väikestele projektidele” tõstis Peek esile projektipõhiseid tegevusi Levikomi poolt osutavate teenuste seas.

Interneti, WiFi, valvekaamerate jms ajutisi lahendusi on Levikom varasemalt tarninud kaubalaevadele, spordivõistlusele (näiteks purjetamine, golf) ja festivalidele (näiteks Arvamusfestival, Station Narva, Intsikurmu). Levikomi VirtuaalFiiber juhtmeta interneti püsiühendust tarbitakse ajutise lahendusena ka paljudel ehitusobjektidel.

 

Lisainfo:

Kuno Peek

Levikomi teenuste juht
Tel: 5543210
ariklient@levikom.ee

Levikom toetas Tallinna Jahtklubi Lohusalu purjetamisvõistluse läbiviimist

30.08-01.09 toimus Lohusalus 19. Tallinna Jahtklubi rahvusvaheline karikavõistlis purjetamises, mis oli ühtlasi purjetamise Eesti Meistrivõistluse osavõistluseks. Viies paadiklassis (optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Starndard ja Laser Radial) võistles ligi 200 purjetajat.

Levikom toetas üritust IT seadistustööde (wifi, printer jms) ning tehnoloogia rendiga (ruuter, kaamera jms). “Ajutised lahendused on Levikomi ärikliendi üksuse üks põhitegevusi – pikaaajaliste IT, side ja turvalahenduste kogemuste abil saame tarnida kiireid ning paindlikke lahendusi nii suurtele kui väikestele projektidele” tõstis esile projektipõhiseid tegevusi Levikomi teenuste juht Kuno Peek.

Interneti, wifi, valvekaamerate jms ajutisi lahendusi on Levikom varasemalt tarninud kaubalaevadele, spordivõistlusele (näiteks purjetamine, golf) ja festivalidele (näiteks Arvamusfestival, Station Narva, Intsikurmu). Levikomi VirtuaalFiiber juhtmeta interneti püsiühendust tarbitakse ajutise lahendusena ka paljudel ehitusobjektidel.

 

Lisainfo:

Kuno Peek
Levikomi teenuste juht
Tel 5543210
ariklient@levikom.ee