Soovitused tehnoloogia maailmast – uhiuus Microsoft Hololens

Detsembris lansseeris Microsoft põneva nimega toote Hololens – tegemist on Windows 10 tarkvaral töötava nutiprillide formaadis oleva arvutiga. Seadme kasutaja näeb samaaegselt nii päriselu ümbruskonda kui ka virtuaalselt loodud (lisa) kehandeid (liitreaalsus ehk Augmented Reality). Seade toimib wifi ühendusega ehk on mõeldud peamiselt siseruumides kasutamiseks.

Levikomi meeskond käis toodet uudistamas tunnustatud Eesti tarkvaratootja Proeksperdi (www.proekspert.ee) juures, kellel on see toode juba põhjalikult läbi katsetatud ning on loodud valmidus arendada kasutajatele sobilikke tarkvarasid. Koos tõdesime, et liitreaalsus toimib hästi ning prillidega ringi liikumine ei valmista erilisi raskusi. Samas pikaajaline toote kandmine võib tekitada teatud väsimustunnet kaela piirkonnas, sest seade kaalub ligi 600 grammi.

Hololensiga on juba võimalik mängida mänge, teha videokõnesid Skype vahendusel jms ajaviitelisi tegevusi. Suuremat kasutuspotensiaali prognoositakse valdkondades, kus virtuaalselt loodav lisand annab olulise lisandväärtuse äriliste otsuste tegemisel.

Üks potensiaalne uus valdkond võiks olla kinnisvara müük, kus ostja saab hololensi abiga kuvatavate virtuaalsete objektide abil tajuda erinevate arhidektuuriliste või sisekujunduslike lahenduste sobivust väljavalitud asukohas (kinnistul või korteris).

Sarnast virtuaalset lisandväärtust on juba edukalt rakendatud laonduses, meditsiinis ja inseneerias – ajakohane ning asjakohane virtuaalne sisu aitab kasutajal sooritada vajalikud tegevused oodatud kvaliteediga. Ehk tegevuse kestel on võimalik saada/kuvada lisainfot ja sooritada tegevus ettenähtud moel (ei pea näpuga hoidma järge manualis jms). Samasugust edu võimaldab seade ka õppetöös ja kaugjuhendamises.

Veebist leiab mitmeid põnevaid allikaid Hololensiga avanevate võimaluste kohta. Soovitame neist:

Toode on hetkel veel võrdlemisi kallis (hind alates 3000€), millele lisandub tarkvara juurutamine ning personali ja protsesside arendamine. Levikomi vahendusel on võimalik tootega lähemalt tutvuda ning saada nõustamist võimalike kasutusjuhtude osas. Saame kokku ja räägime!

 

Teid tervitab ja teie kontaktivõttu ootab

 

Kuno Peek

Teenuste juht