LEVIKOM TEGI ÄRA – toetasime IT ja internetiga suurüritusi „Arvamusfestival“ Paides ning golfi Eesti meistrivõistlused Valgerannas. Pane sinagi meid proovile!

Suvi hakkab vaikselt üle minema sügiseks, mida mõistame eelkõige läbi jahedama ja vihmasema ilma, pimedamate õhtute aga ka liiklustiheduse ja tõsimeelsete jalakäijate kasvu läbi. Ühes suve lõppemisega saab läbi ka intensiivne väli- ja asulaväliste ürituste hooaeg. Paljud vahvad üritused eeldavad tehnilisi erilahendusi, et kohapeal saaks toimuda kvaliteetne ja kõikide mugavustega teostus. Ürituse korraldaja/läbiviija jaoks on soodsam luua ajutine nn ühe hooaja põhine lahendus, sest selle saab kasutusele võtta mõne päeva või nädala jooksul (sõltub peamiselt seadmete-materjalide tarneaegadest).

Levikomi internetiühendus ja sellel baseeruvad teised teenused on suurepärased lahendused sellisteks juhtudeks. Virtuaalfiiber tehnoloogiaga edastatakse välisühenduse signaal kliendi juurde kaablivabalt, sealjuures kvaliteedilt järelandmisi tegemata – parameetritelt ja võimalustelt samaväärne fiiberoptilise kaabliühendusega. VirtuaalFiibri kasutuselevõtt on aga keskmiselt 10 korda soodsam, seda nii rahalisest mõttes kui ajas mis kulub lahenduse kasutuselevõtuks.

Lõppeval suvel avanes Levikomil mitu head võimalust oma lahendusi ja meeskonda suurematel-väiksematel väliüritustel proovile panna ning kasutajatele osalemisest suuremat rõõmu pakkuda. Järgnevalt tutvustame neist kahte – Paides toimunud Arvamusfestivali ning Pärnumaal Valgerannas toimunud golfi Eesti meistrivõistlusi.

Paide arvamusfestival

Arvamusfestival toimus Paide linnas juba viiendat korda, tuues kokku 9000 inimest kaasa mõtlema 160 arutelus. Festivali alale mahtus üle 50 erineva tegevuskoha, sh 20 aruteluala millest nii mõnestki tehti otseülekandeid televisiooni ja raadioeetrisse. Levikomi poolt tarnitud wifi teenus ja interneti ühendus olid seekord mõeldud peamiselt korraldajatele ja külaliste teenindamisega seotud osapooltele. Signaaliga kaetavaid punkte oli palju, samuti olid erinevatel kasutajatel erinevad soovid. Seetõttu tuli tegeleda samaaegselt mitme teemaga. Tulemused olid head – kõikide soovid täideti ning lahendus toimis suurepäraselt. Ürituse kohta leiab lisalugemist kodulehelt www.arvamusfestival.ee aga ka Levikomi uudisest siit.

Eesti meistrivõistlused löögimängus Valgerannas

Valgerannas Pärnumaal võeti mõõtu golfis, kui selgitatid Eesti meistrid löögimängus. Delfi TV soovis teha üritusest otseülekannet, kuid kohapeal puudus selleks vajalik tehniline lahendus. Levikom võttis väljakutse vastu ning paari päevaga loodi kohapeale ülikiire 100/100 mbit/s internetiühendus kaablivaba VirtuaalFiiber tehnoloogia baasil. Nii võistlus kui ülekanne toimusid oodatud tasemel ja kvaliteedis. Lisainfot Valgeranna golfi kohta leiab kodulehelt www.wbg.ee. Ürituse ja lahenduse kohta saab lugeda lisa Levikomi uudisest siit.

Algamas on uus hooaeg, kus üritused kolivad rohkem siseruumidesse. Samuti hakatakse joonistama plaane järgmiseks hooajaks, mis tõotab tulla veelgi põnevam juba seetõttu, et ühtib Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva rõõmustamistega. Levikomi pädevuses on nii välilahenduste kui ka siseruumide võrkude loomine – kirjutage meile ning leiame sobiva lahenduse, mis maksimeerib nii korraldaja kui külalise rahuolu (kestku üritus kasvõi paar tundi). Väljakutsed (nn challenge’id) on oodatud minu e-posti aadressil kuno.peek@levikom.ee või klienditeeninduse üldaadressil tugi@levikom.ee. Räägime!

 

Teid tervitab,

Kuno Peek
Levikomi teenuste juht