Levikom tagas ülikiire võrguühenduse Eesti golfi meistrivõistluste ülekandeks

25- 27. augustini Pärnus, White Beach Golfi väljakul peetud Eesti löögimängu meistrivõistlustel tagas Delfi TV otseülekandeks vajaliku ülikiire võrguühenduse Levikom enda juhtmeta lairibavõrgu VirtuaalFiiberTM vahendusel. Levikom kavatseb VirtuaalFiiberTM-võrgul baseeruvat lahendust hakata pakkuma ka teistele asustatud punktidest eemal korraldatavate jalgratta-, jooksu-, suusa-, golfi- jm spordivõistluste ja ürituste tarbeks, kus on vajalik ülikiire sümmeetriline interneti püsiühendus.

Pühapäeval toimunud Eesti golfi löögimängu meistrivõistluste finaalpäevast tegi otseülekande Delfi TV, mis vajas kvaliteetset ja stabiilset ülikiire interneti püsiühendust just üleslaadimise kanali osas. Selleks paigaldas Levikom võistluspaika 26-meetrisele tõstukile kinnitatud mobiilse tugijaama, millega tagati väljakul asunud Delfi-TV ülekandebussile 100/100 Mbit/s püsiühendus Levikomi VirtuaalFiiberTM-võrgu Audru tugijaamaga. Tõstukile oli võimalik paigaldada ka telekaamerad kõrgvõtete tarbeks.

„Kvaliteetse otseülekande tehnilise korraldamise jaoks on väga oluline just stabiilne üleslaadimiskiirus ja 4G mobiilivõrk seda tagada ei suuda. Seetõttu pöörduski Eesti Golfi Liit otseülekande tehnilise lahenduse osas meie poole ning otsustasime õla alla panna,” sõnas Levikomi teleteenuste tootejuht Kuno Peek. “Paljud spordivõistlused toimuvad tihti suurematest keskustest eemal ning siis on võistluskohta ülikiire internetiühenduse saamiseks sobivaim just juhtmeta püsiühendusel baseeruv tehniline lahendus. Oleme Levikomis viimastel aastatel investeerinud miljoneid eurosid, sealhulgas üleriigilise kaablivaba lairibavõrgu arendamisse ning tänu sellele suudame ülikiiret interneti püsiühendust pakkuda kõikjal Eestis,“ lisas Kuno Peek. Peeki sõnul kavatseb Levikom lähitulevikus hakata pakkuma ratta-, golfi-, jooksu-, suusa- jt. asustatud punktidest eemal toimuvate võistluste, aga ka muude ürituste korraldajatele VirtuaalFiiberTM-võrgul baseeruvatel ülikiirel lairibaühendustel erilahendusi kiireks internetiühenduseks, teleülekanneteks ja ajavõtuks.

Levikom on ligi 70 töötajaga kohalikul kapitalil baseeruv ettevõte, mis pakub ülikiire interneti-, televisiooni-, telefoni-, videovalve- ja pilveteenuseid ühtsetes teenusepakettides nii kodu-, kui äriklientidele üleriigilise juhtmeta lairibavõrgu VirtuaalFiiberTM baasil. Levikomi IT ja telekomi alane kompetents ja teeninduskogemus ulatub aastasse 1992. Levikom on suuruselt teine IT-äritaristuteenuste ja -lahenduste pakkuja Eestis nii suurkorporatsioonidele, kui ka väikeettevõtetele. Samuti opereerib Levikom maailma esimest avatud väärtusahelaga avalikku asjade interneti võrku NORAnet, olles asjade interneti äri- ja võrgulahenduste turul Eestis liider.

Lisainfo:

Kuno Peek, teleteenuste tootejuht, Levikom Eesti OÜ
Tel: 55 43210, e-post kuno.peek@levikom.ee
www.levikom.ee