Levikomi tagas Station Narva festivali korraldajatele ja külastajatele kvaliteetse interneti

Möödunud nädalavahetusel oli fookuses Narva, sest seal toimus mitmepäevane kultuurifestival Station Narva (www.stationnarva.ee). Muusikaprogrammi põhiline osa toimus ajaloolises ja müstilises Kreenholmi linnakus – asub eraldatud jõesaarel, kuhu pääseb ligi vaid sildade kaudu.

Festivali korraldaja vajas üritusele kiiret ja stabiilset kvaliteetset internetiühendust, et võimaldada kontserdite otseülekannet raadioeetrisse koos kõikide muude toetavate seadmete võrguühendusega. Samuti sooviti pakkuda publikule WiFit, et sotsiaalmeedia kaudu jõuaks ürituse melu rohkemate inimesteni.

Kohapeal kaabliühendused puudusid ning nende rajamine mõnepäevaseks ürituseks ei oleks olnud majanduslikult mõistlik. Samuti ei sobinud mobiilne internet andmeside mahupiirangute ja teistest kasutajatest tuleneva võrgukoormuse kasvu tõttu. Seevastu, korraldajatele sobis suurepäraselt Levikomi poolt pakutud VirtuaalFiibri lahendus, kus püsiühendus tuuakse kohale juhtmevabalt üle õhu – toimib otsenähtavuse olemasolul signaali edastava asukoha (tugijaama) ja kasutuskoha vahel. Levikom on sellise tehnoloogia abil taganud kiired ja ülikiired interneti püsiühendused tuhandele hoonetele üle Eesti.

Kohapealne kontserdipaiga võrk tulemüürist WiFi seadmeteni oli seekord ehitatud Ubiquiti tehnoloogia baasil, mida Levikom on aastaid kasutanud nii ärilahendustes kui ka tugijaamades ja kodudes.

Vinget kasutusmugavust pakkus Ubiquiti WiFi seade, mis lisaks võimsale WiFi levialale on tsentraalselt ja lihtsalt läbi veebiliidese hallatav. Lisaks kasutasime seadmega kaasaskäivat sisselogimise rakendust, mis võimaldas vajadusel kasutajaid individuaalselt piirata või nende ühendust blokeerida. Kahe päevaga liikus läbi avaliku WiFi ligi 70 GB andmeid.

Levikomi tootevalikus on veel lahendusi, mis võiksid ürituste korraldajaid aidata. Näiteks, inimeste loendamine radaritega – külastajatele hästi sobiv lahendus, sest ei toimu näotuvastust mis ei ole kõikidele meelepärane. Võimalik on ka paigaldada IoT sensoreid, mis kontrollivad temperatuure, veelekkeid jms näitajaid. Kui toimuvad muudatused, siis edastatakse häireteated SMS-i ja e-kirja teel – nii jõuab info soovimatutest arengutest võimalikult vara õigete inimesteni. Veel soovitame kaaluda nutilukkude kaasamist, sest nendega saab mugavalt tagada ajutisi sissepääse toolilt tõusmata.

Levikomi tootevalikuga on võimalik tagada mistahes suurusega üritusele mugavust ja funktsionaalsust pakkuv tehniline lahendus. Võta meiega ühendust ja teeme koos põnevad terviklahendused!

 

Lisainfo:

Kuno Peek
Levikomi ärimüügi ja kliendikogemuse juht
Tel 5543210