INTERNETI PÜSIÜHENDUS KOJU

Meie võrk

 • Levikom toob 21. sajandi väärilise kvaliteetse ja stabiilse ülikiire interneti püsiühenduse kõikidesse Eesti paikadesse, nii linnas, külas, kui maal. Oleme pakkunud erinevaid lairibaühendusi ning professionaalseid interneti- ja võrguteenuseid tuhandetele kodu- ja äriklientidele alates 2004.a.
 • Tagame ülikiire lairibaühenduse kasutades hübriidvõrgu arhitektuuri – oleme rajanud üle-Eestilise fiiber-optilisel tehnoloogial baseeruva ülekandevõrgu nii ligidale kliendile, kui see on majanduslik mõistlik ning viimase 1 – 15 km pikkuse kliendiühenduse loomiseks kasutame peamiselt kaasaegset ja soodsat VirtuaalFiiberTM (VF) juhtmeta püsiühenduse võrgutehnoloogiat. Teatud asumites (nt uuselamurajoonid) oleme rajanud koos arendajatega ka fiiber-optilisel PON-tehnoloogial baseeruvaid kliendiühenduse võrkusid.
 • Levikom on keskendunud just maapiirkondades, külades, asulates ja haja-asustusega äärelinnades ülikiire interneti püsiühenduse ja sellel toimivate teenuste pakkumisele, sest nendes piirkondades me suudame pakkuda parimaid ja mõistlikumaid lahendusi.
 • Meie VirtuaalFiiberTM tehnoloogial baseeruvad kliendiühendused võimaldavad kiirusi kuni 500 Mbit/s ning fiiber-optilisel võrgul baseeruvad kliendiühendused kuni 1 Gbit/s.
 • Kogu Levikomi lairibavõrk võimaldab sümmeetrilist ühendust (üles- ja allalaadimise kiirused võrdsed), mis on olulised just videovalve, võrgumängude, pilveteenuste, Skype jmt teenuste puhul. Samuti kasutame enda lairibavõrgus QoS-tehnoloogiaid, mis tagavad selle, et teenused ei segaks üksteist (näiteks ei mõjuta meie TV-teenus interneti paketipõhist kiirust)
 • Pakume kiireid internetiühendusi erinevates pakettides alates €9,90 eest kuus (vt eramu, maakodu ja paarismajale Kodunet hinnakiri; ridaelamu ja kortermajale Giganet hinnakiri)

Levikomi lairibavõrk 2017.a. lõpp

VAHETA OMA VANA VASKKAABEL VÕI MOBIILNE INTERNET, MIDA NAABRITEGA JAGAMA PEAD, STABIILSE PÜSIÜHENDUSE VASTU, MILLE TOOME SULLE KOJU EESTIS AINULAADSE VIRTUAALFIIBER VÕRGUGA.

VirtuaalFiiberTM

 • Levikom kasutab maapiirkondades, külades, äärelinnades jm haja-asustusega kohtades kaasaegse, kvaliteetse ja soodsa ülikiire internetiühenduse tagamiseks uudset VirtuaalFiiberTM juhtmeta püsiühenduse tehnoloogiat, mis võimaldab pakkuda stabiilset internetikiirust kuni 500 Mbit/s eramutele, maakodudele ning ridamajadele.
 • Levikomi VirtuaalFiiberTM ühendus on kiiruse, kvaliteedi ja stabiilsuse poolest samaväärne fiiber-optilise ühendusega, kuid sellega liitumine on kümneid kordi odavam – stardikomplektid koos seadmete ja tavapaigaldusega on alates €49 ning paigaldus võtab aega keskmiselt 2 tundi
 • VirtuaalFiiberTM võrguga luuakse ühendus Levikomi tugijaama ja eramu, maakodu või ridamaja vahel, mis võib tugijaamast olla kuni 15 km kaugusel. Kliendi ja Levikomi tugijaama vahel peab olema otsenähtavus, samas oleme leidnud lahendusi ka selle puudumise korral (repiiter, minimast jmt)
 • Antud uudset võrgulahendust kasutavad ka sellised maailma tuntud tehnoloogiahiiud, nagu Google Fiber ja AT&T
 • VirtuaalFiiberTM on parim lahendus äärelinnas, maa-asulas, külas või täiesti maakohas asuvatele eramutele, ridamajadele, maakodudele ja taludele

Kaabelühenduse, 4G mobiil vs VirtuaalFiiberTM võrdlustabel

Interneti ühendus eramusse või maakojuVirtuaalFiiberTMKaabelinternet4G mobiilinternet
Liitumise ja paigalduse maksumus (asumisisene ja krundisisene paigaldus kuni tuppa), sh seadmed ja materjal49 – 299 EUR1500 – 11 000 EUR (keskm. 4500 EUR)0 – 169 EUR
Paigalduse võimalik aeg, sh kooskõlastusedKeskm 2 tundiKeskm 3 kuud
(kuni 9 kuud)
Ei vaja paigaldust
Ühenduse rajamise eeldusedOtsenähtavus mastist (vahejaama võimalus)Võrgusõlm lähedusesHea mobiililevi olemasolu
Võimalik kaugus tugijaamast/võrgusõlmestKuni 20 km
(keskm 6 km)
Üle 1 km majanduslikult ebamõistlikKuni 10 km
(keskm 6 km)
Püsiühendus (garanteeritud kliendipõhine kiirus)JahJahEi
Ühenduse võimalik allalaadimise kiirus (Mbit/s), kliendi kohtaKuni 400Kuni 100030-90
(sõltub koormusest)
Ühenduse võimalik üleslaadimise kiirus (Mbit/s), kliendi kohta (oluline videovalve, Skype, Facebook, pilveteenuste jaoks)Kuni 400Kuni 10005-20
(sõltub koormusest)
Ühenduse kvaliteet – paketiviide (ping)(oluline live-teenuste ja võrgumängude jaoks)Kuni 2 msKuni 2 msKuni 15 ms

Kodunet paketid

Kodunet paketid (VirtuaalFiiberTM ühendus) on mõeldud Sulle, kui sa elad eramus, maakodus või paarismajas.

PAKETTInternetiühenduse kiirus (alla/üles)KUUTASU*
Kodunet VF 55/2 Mbit/s9,90€
Kodunet VF 105/2 Mbit/s + Turbo 10 Mbit/s *14,90€
Kodunet VF 2010/5 Mbit/s + Turbo 20 Mbit/s *19,90€
Kodunet VF 3030/10 Mbit/s24,90€
Kodunet VF 5050/20 Mbit/s34,90€
Kodunet VF 100100/50 Mbit/s39,90€
Kodunet VF 200200/100 Mbit/sküsi pakkumist
Kodunet VF 400400/100 Mbit/sküsi pakkumist
 • Kliendi poolt valitud väiksemate kiirustega interneti pakettide puhul rakendab Levikom PowerBoost-tehnoloogiat (Turbo), mis suurendab andmeside sessiooni alguses ühenduskiirust ning mis tagab parema kliendikogemuse. Turbo funktsiooniga teenusel puudub võimalus tellida juurde sümmeetrilist ühendust (üleslaadimise kiirus on võrdne allalaadimise kiirusega).
 • Kõiki Levikomi internetiühendusi on võimalik saada ka sümmeetrilisena ehk võrdsete alla- ja üleslaadimiskiirustega. Sümmeetrilise ühenduse puhul on kuumakse keskmiselt 30% kõrgem. Sümmeetriline ühendus on vajalik näiteks striimimiseks, videovalvele või neile, kel tuleb sageli suuri faile internetti üles laadida. Küsi sümmeetrilise ühenduse kohta pakkumist klienditeenindajalt.
 • VirtuaalFiiberTM võrguga liitumiseks vajad raadiovõrgu terminali ning interneti ruuterit, mille võid meilt osta või rentida.
 • Võrguga liitumiseks pakub Levikom soodsaid stardikomplekte (vt Stardikomplekt Võrk ja Stardikomplekt WiFi), mis sisaldab kõike, mida liitumiseks vajad – seadmeid, paigaldust ning seadistust.

Stardikomplektid ja seadmed

Interneti püsiühenduseks vajad seadmeid ning võrguühenduse paigaldust ja seadistamist – selleks pakume stardikomplekte:

TavahindHind 24k tähtajalise kohustusegaRendihind 24-kuulise lepingulise kohustusega
Stardipakett Võrk
• Võrguterminal koos seadistusega
• Tavapaigaldus koos materjalidega
Vali siis, kui:
– kui sul on enda ruuter olemas
– kui soovid ise valida sobiva ruuteri ja selle välja osta või rentida
149.-
(võimalik 1-5 osamaksena)
49.-4,50€/kuus (lisandub ühekordne paigaldustasu keskmiselt 30€)
Stardipakett Wifi
• Võrguterminal koos seadistusega
• Wifi-ruuter koos seadistusega
• Tavapaigaldus koos materjalidega
Sisaldab kõiki seadmeid ja paigaldust, mis sul vaja läheb199.-
(võimalik 1-5 osamaksena)
99.-6,90€/kuus (lisandub ühekordne paigaldustasu keskmiselt 30€)
 • Stardkomplekti Võrk saab asendada võrguterminali rendiga, millele lisandub paigaldustasu, vastavalt kulukalkulatsioonile (keskmiselt 49 – 99 EUR)
 • Stardikomplektile Võrk vajad juurde interneti ruuterit:
  • Võid kasutada enda olemasolevat ruuterit
  • Osta meilt ruuter
  • Üürida meilt ruuter
  • Võtta stardikomplekt WiFi, mis sisaldab kõiki vajalikke seadmeid, materjale, tavapaigaldust ja seadistust

Giganet paketid

Giganet paketid (kaabelvõrgu ühendus) on mõeldud Sulle, kui sa elad ridamajas või korterelamus

PAKETTÜhenduskiirused (alla/üles)KUUTASU*
Giganet 55/2 Mbit/s9,40 €
Giganet 1010/5 Mbit/s12,90€
Giganet 3030/10 Mbit/s14,90€
Giganet 5050/20 Mbit/s19,90€
Giganet 100100/50 Mbit/s22,90€
Giganet 300300/100 Mbit/s37,90€
Giganet 10001000/300 Mbit/sKüsi pakkumist
 • Levikomi kaabelvõrguga liitumiseks vajad interneti ruuterit, mille võid meilt osta või rentida või kasutada olemasolevat
 • Liitumisega kaasneb paigaldustasu vastavalt kulukalkulatsioonile (keskmiselt €30)
 • Kõiki Levikomi internetiühendusi on võimalik saada ka sümmeetrilisena ehk võrdsete alla- ja üleslaadimiskiirustega. Sümmeetrilise ühenduse puhul on kuumakse keskmiselt 30% kõrgem. Sümmeetriline ühendus on vajalik näiteks striimimiseks, videovalvele või neile, kel tuleb sageli suuri faile internetti üles laadida. Küsi sümmeetrilise ühenduse kohta pakkumist klienditeenindajalt.

Arendajatele

 • Pakume kinnisvara arendajatele koostööd uuselamurajoonide jm elamute arendusprojektide raames asumipõhise kaasaegse võrgu rajamisel ning hilisemal teenuste tagamisel, nii interneti püsiühenduse, TV-teenuse, telefoniteenuse, videovalve, pääslasüsteemide ja asjade interneti (IoT) osas
 • Arendajatel palume võtta ühendust Levikomi võrguarenduse osakonnaga.