INTERNETI PÜSIÜHENDUS KOJU

Meie võrk

 • Levikom toob 21. sajandi väärilise kvaliteetse ja stabiilse ülikiire interneti püsiühenduse kõikidesse Eesti paikadesse, nii linnas, külas, kui maal. Oleme pakkunud erinevaid lairibaühendusi ning professionaalseid interneti- ja võrguteenuseid tuhandetele kodu- ja äriklientidele alates 2004.a.
 • Tagame ülikiire lairibaühenduse kasutades hübriidvõrgu arhitektuuri – oleme rajanud üle-Eestilise fiiber-optilisel tehnoloogial baseeruva ülekandevõrgu nii ligidale kliendile, kui see on majanduslik mõistlik ning viimase 1 – 8 km pikkuse kliendiühenduse loomiseks kasutame peamiselt kaasaegset ja soodsat VirtuaalFiiberTM (VF) juhtmeta püsiühenduse võrgutehnoloogiat. Teatud asumites (nt uuselamurajoonid) oleme rajanud koos arendajatega ka fiiber-optilisel PON-tehnoloogial baseeruvaid kliendiühenduse võrkusid.
 • Levikom on keskendunud just maapiirkondades, külades, asulates ja haja-asustusega äärelinnades ülikiire interneti püsiühenduse ja sellel toimivate teenuste pakkumisele, sest nendes piirkondades me suudame pakkuda parimaid ja mõistlikumaid lahendusi.
 • Meie VirtuaalFiiberTM tehnoloogial baseeruvad kliendiühendused võimaldavad kiirusi kuni 500 Mbit/s ning fiiber-optilisel võrgul baseeruvad kliendiühendused kuni 1 Gbit/s.
 • Kogu Levikomi lairibavõrk võimaldab sümmeetrilist ühendust (üles- ja allalaadimise kiirused võrdsed), mis on olulised just videovalve, võrgumängude, pilveteenuste, Skype jmt teenuste puhul. Samuti kasutame enda lairibavõrgus QoS-tehnoloogiaid, mis tagavad selle, et teenused ei segaks üksteist (näiteks ei mõjuta meie TV-teenus interneti paketipõhist kiirust)
 • Pakume kiireid internetiühendusi erinevates pakettides alates €9,90 eest kuus (vt eramu, maakodu ja paarismajale Kodunet hinnakiri; ridaelamu ja kortermajale Giganet hinnakiri)

Levikomi lairibavõrk

VAHETA OMA VANA VASKKAABEL VÕI MOBIILNE INTERNET, MIDA NAABRITEGA JAGAMA PEAD, STABIILSE PÜSIÜHENDUSE VASTU, MILLE TOOME SULLE KOJU EESTIS AINULAADSE VIRTUAALFIIBER VÕRGUGA.

VirtuaalFiiberTM

 • Levikom kasutab maapiirkondades, külades, äärelinnades jm haja-asustusega kohtades kaasaegse, kvaliteetse ja soodsa ülikiire internetiühenduse tagamiseks uudset VirtuaalFiiberTM juhtmeta püsiühenduse tehnoloogiat, mis võimaldab pakkuda stabiilset internetikiirust kuni 500 Mbit/s eramutele, maakodudele ning ridamajadele.
 • Levikomi VirtuaalFiiberTM ühendus on kiiruse, kvaliteedi ja stabiilsuse poolest samaväärne fiiber-optilise ühendusega, kuid sellega liitumine on kümneid kordi odavam – stardikomplektid koos seadmete ja tavapaigaldusega on alates €149 ning paigaldus võtab aega keskmiselt 2 tundi
 • VirtuaalFiiberTM võrguga luuakse ühendus Levikomi tugijaama ja eramu, maakodu või ridamaja vahel, mis võib tugijaamast olla kuni 15 km kaugusel. Kliendi ja Levikomi tugijaama vahel peab olema otsenähtavus, samas oleme leidnud lahendusi ka selle puudumise korral (repiiter, minimast jmt)
 • Antud uudset võrgulahendust kasutavad ka sellised maailma tuntud tehnoloogiahiiud, nagu Google Fiber ja AT&T
 • VirtuaalFiiberTM on parim lahendus äärelinnas, maa-asulas, külas või täiesti maakohas asuvatele eramutele, ridamajadele, maakodudele ja taludele

Kaabelühenduse, 4G mobiil vs VirtuaalFiiberTM võrdlustabel

Interneti ühendus eramusse või maakojuVirtuaalFiiberTMKaabelinternet4G mobiilinternet
Liitumise ja paigalduse maksumus (asumisisene ja krundisisene paigaldus kuni tuppa), sh seadmed ja materjal 49 – 299 EUR1500 – 11 000 EUR (keskm. 4500 EUR) 0 – 169 EUR
Paigalduse võimalik aeg, sh kooskõlastused Keskm 2 tundi Keskm 3 kuud
(kuni 9 kuud)
Ei vaja paigaldust
Ühenduse rajamise eeldused Otsenähtavus mastist (vahejaama võimalus) Võrgusõlm läheduses Hea mobiililevi olemasolu
Võimalik kaugus tugijaamast/võrgusõlmest Kuni 20 km
(keskm 6 km)
Üle 1 km majanduslikult ebamõistlik Kuni 10 km
(keskm 6 km)
Püsiühendus (garanteeritud kliendipõhine kiirus) JahJah Ei
Ühenduse võimalik allalaadimise kiirus (Mbit/s), kliendi kohta Kuni 400 Kuni 1000 30-90
(sõltub koormusest)
Ühenduse võimalik üleslaadimise kiirus (Mbit/s), kliendi kohta (oluline videovalve, Skype, Facebook, pilveteenuste jaoks) Kuni 400 Kuni 1000 5-20
(sõltub koormusest)
Ühenduse kvaliteet – paketiviide (ping)(oluline live-teenuste ja võrgumängude jaoks) Kuni 2 ms Kuni 2 ms Kuni 15 ms

Kodunet paketid

Kodunet paketid (VirtuaalFiiberTM ühendus) on mõeldud Sulle, kui sa elad eramus, maakodus või paarismajas.

PAKETTInternetiühenduse kiirus (alla/üles)KUUTASU*Levikomi soovitused paketi valimiseks:
Kodunet VF 1010/5 Mbit/s14,90€Soovitame mõõduka interneti kasutuse puhul
Kodunet VF 2020/5 Mbit/s19,90€Soovitame keskmise suurusega peredele
Kodunet VF 3030/10 Mbit/s24,90€Soovitame suurematele peredele
Kodunet VF 5050/20 Mbit/s34,90€Soovitame live teenuste kasutajatele
Kodunet VF 100100/50 Mbit/s54,90€Soovitame live teenuste suurkasutajatele
Suuremad kiirusedÜle 100 Mbit/sküsi pakkumist
 • Kõiki Levikomi internetiühendusi on võimalik saada ka sümmeetrilisena ehk võrdsete alla- ja üleslaadimiskiirustega. Sümmeetrilise ühenduse puhul on kuumakse keskmiselt 30% kõrgem. Sümmeetriline ühendus on vajalik näiteks striimimiseks, videovalvele või neile, kel tuleb sageli suuri faile internetti üles laadida. Küsi sümmeetrilise ühenduse kohta pakkumist klienditeenindajalt.
 • VirtuaalFiiberTM võrguga liitumiseks vajad seadmeid ja paigaldust, mille saate meilt rentida või välja osta nii eraldi kui stardikomplektidena.

Seadmed ja paigaldus eramajale ja paarismajale

Teenuste kasutamiseks vajalikud seadmed, mille saate meilt rentida või välja osta stardikomplektidena:

PaigaldusVastuvõtuseadeRuuter
Seadmeid eraldi rentides või väljaostes lisandub paigalduskulu 55€ (sisaldab 2 tundi tööaega ja kindlat kogust materjale). Keerulisemate ja mahukamate tööde puhul võib hind muutuda vastavalt materjalide mahtudele ja tööaja pikenemisele (pärast 2h paigaldust kehtib eraldi arvestus 0,5 h 15€).Rendihind 3,95€/kuuRendihind alates 2,50€/kuu
 • Stardikomplekt WIFI: sisaldab vastuvõtuseadet, ruuterit ja paigaldust – hind 199€
 • Vali siis, kui soovid seadmed kohe välja osta.

Giganet paketid

Giganet paketid (kaabelvõrgu ühendus) on mõeldud Sulle, kui elad ridamajas (alates 3 boksist) või korterelamus.

PAKETTÜhenduskiirused (alla/üles)KUUTASU*
Giganet 1010/5 Mbit/s12,90€
Giganet 3030/10 Mbit/s14,90€
Giganet 5050/20 Mbit/s19,90€
Giganet 100100/50 Mbit/s22,90€
Suuremad kiirusedÜle 100 Mbit/sKüsi pakkumist
 • Levikomi kaabelvõrguga liitumiseks vajad interneti ruuterit, mille võid meilt osta või rentida või kasutada olemasolevat
 • Liitumisega kaasneb paigaldustasu vastavalt kulukalkulatsioonile (keskmiselt €30)
 • Kõiki Levikomi internetiühendusi on võimalik saada ka sümmeetrilisena ehk võrdsete alla- ja üleslaadimiskiirustega. Sümmeetrilise ühenduse puhul on kuumakse keskmiselt 30% kõrgem. Sümmeetriline ühendus on vajalik näiteks striimimiseks, videovalvele või neile, kel tuleb sageli suuri faile internetti üles laadida. Küsi sümmeetrilise ühenduse kohta pakkumist klienditeenindajalt.

Seadmed ja paigaldus korterile ja ridaelamule (alates 3 boksist)

Teenuste kasutamiseks vajalikud seadmed, mille saate meilt rentida või välja osta stardikomplektidena:

LiitumineRuuter
Seadmeid eraldi rentides või väljaostes lisandub paigalduskulu 29€. Keerulisemate ja mahukamate tööde puhul võib hind muutuda vastavalt materjalide mahtudele ja tööaja pikenemisele (pärast 2h paigaldust kehtib eraldi arvestus 0,5 h 15€).Rendihind alates 1,90€/kuu
 • Stardikomplekt WIFI: sisaldab ruuterit ja paigaldust – hind 49€
 • Vali siis, kui soovid seadmed kohe välja osta.

Arendajatele

 • Pakume kinnisvara arendajatele koostööd uuselamurajoonide jm elamute arendusprojektide raames asumipõhise kaasaegse võrgu rajamisel ning hilisemal teenuste tagamisel, nii interneti püsiühenduse, TV-teenuse, telefoniteenuse, videovalve, pääslasüsteemide ja asjade interneti (IoT) osas
 • Arendajatel palume võtta ühendust Levikomi võrguarenduse osakonnaga.