Äikesehooaeg on täies hoos – kaitseme oma elektroonikat!

Äikesetorm ei kesta tavaliselt kaua ning selleks ajaks seadmete voolu- ja sidevõrgust (majja sisenevast antenni-, telefoni- või internetivõrgust) lahti ühendamine ei ole keeruline. Lisaks võib ennetav tegevus päästa elektroonikaseadmete elu ja säästa rahakotti ootamatutest kuludest.

Elektroonikaseadmed nagu teler, arvuti, digiboks, ruuter või isegi pesumasin on väga tundlikud äikesest tingitud ülepinge suhtes ning äikesetorm võib need kergelt rivist välja lüüa. Tasub meeles pidada, et saatuslikuks võib saada ka pikselöök, mis tabab elektri- või telefoniliine paari kilomeetri kaugusel kodust.

Äikeseohu või äikese korral soovitame ennetava meetmena kõik seadmed elektrivõrgust lahti ühendada. Oluline on lahti ühendada raadiosideseadme antennikaabel ning võrguseadmete vahelised CAT5 kaablid.

Teadmiseks Levikomi klientidele! Äikesekahjustusega seadme remont ei kuulu seadme garantii alla ning nende seadmete väljavahetamist ei kompenseerita.

Internetiühenduse probleemide korral soovitame teha lühiajaline (ca 1 min) elektrikatkestus kõigile arvutivõrgu seadmetele (vastuvõtja, ruuter jm). Probleemide jätkumisel aitame Teid telefonil  1213.